İzmir Ankara Asfaltı 32. km
Çambel Mevki No: 312, Kemalpaşa/İzmir
0541 230 50 11
Pazar Günü Kapalıyız

Prefabrik Ev Fiyatları İzmir

Subtitle Text
AŞKAR Prefabrik ve Çelik Ev Modelleri > Faydalı Bilgiler > Prefabrik Ev Fiyatları İzmir
May 14, 2020 Yayınlayan: editor Faydalı Bilgiler
izmir prefabrik ev fiyatları
izmir prefabrik ev fiyatları

Günümüzde yaşam alanları olarak geleneksel yapıların yanında prefabrik evler de oldukça fazla tercih edilmektedir. Bütün parçaları fabrikada yapılacağı araziye uygun olarak üretilmiş, kullanılacağı alanda montajının yapıldığı prefabrik yapılar kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine göre oluşturulduklarından geleneksel yapıların konforunu aratmazlar. Özellikle acil çözüm gerektiren durumlarda insanların barınma ihtiyacını karşılamak için ilk akla gelen seçenek prefabrik yapılardır. Üretiminin fabrikada yapıldığından geleneksel yapılara göre daha hızlı inşa edilmektedir. Bu sayede zaman kaybının önüne geçer. Böylece maliyeti düşük yaşam alanları prefabrik yapılarla kısa zamanda oluşturulabilir. Kişisel ihtiyaç ve beklentiler de göz önünde bulundurularak üretilen prefabrik yapılar oldukça farklı tarzda ve modelde yapılabilmektedir.  Bu yüzden de prefabrik yapıların fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Bizler de izmir prefabrik ev firması olarak bu konuda bilgilendirici bir yazı ile durumu aktarmaya çalıştık.

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik yapılarda tercih edilecek kat sayısı prefabrik yapının fiyatının belirlenmesindeki ilk etkendir. Yapının tek katlı mı yoksa iki katlı mı olduğu maliyeti doğrudan etkiler. Özellikle yazlık yerlerde iki katlı prefabrik evler sıkça tercih edilmektedir. Bu yüzden prefabrik yaptırılmak isteniyorsa kullanılacak alana göre kat sayısı da belirlenmelidir. Ayrıca prefabrik yapının büyüklüğü de ekonomik olarak belirleyici bir unsurdur.

Özellikle yapının kullanılacağı alanın arazi ve iklim şartı prefabrik yapıların maliyetini doğrudan etkiler. Yapılacak alanın özellikleri dikkate alınarak prefabrik yapının nitelikleri belirlenmeli üretim o alanın arazi ve iklim koşuluna göre yapılmalıdır. Ayrıca kullanılacak yere göre çeşitli yalıtım malzemeleri ve ısı sistemleri, duvarın kalınlığı da prefabrik konutlarda maliyeti doğrudan etkiler. O yüzden prefabrik yapının kullanılacağı alanın iklim ve arazi koşullarının dikkate alınarak planlama yapılması gerekmektedir.

Kullanıcıların özel isteklerine göre de kullanılacak malzemeler değişkenlik göstereceğinden malzeme kalitesi de prefabrik ev fiyatını etkileyen bir diğer unsurdur. Yapılarda kullanılacak malzemenin kalitesi, ses ve ısı yalıtım malzemeleri, çatı izolasyon malzemeleri, ev sahiplerinin ihtiyaçlarına göre belirlenen kullanım alanlarının niteliği de prefabrik konutların fiyatlarında etkili olur. Prefabrik konutlara ek olarak istenen panjur, garaj gibi ürünler fiyatı arttıracak unsurlardandır. Ayrıca fiyatı arttıran bir diğer unsur yapılarda kullanılan malzemenin kalitesidir. Malzeme kalitesi arttıkça fiyat da artış gösterecektir. O yüzden sahip olmak istediğiniz konutlarınızda hangi malzemelerin kullanılacağını araştırıp fikir sahibi olarak firma sahipleriyle görüşmeniz sonradan sürpriz fiyatlarla karşılaşmamanız açısından iyi olacaktır.

Prefabrik yapılardaki oda, banyo, balkon sayıları da fiyatı etkileyen unsurlardır. Evlerde kullanılacak alanlar ne kadar fazla olursa o kadar çok malzeme kullanılır. Bu da doğal olarak fiyatı doğrudan etkiler.

Prefabrik ev yaptırılmak istendiğinde piyasada oldukça farklı fiyat seçeneğiyle karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni firmaların birbirinden farklı kalitede malzeme kullanmalarıdır. Bu yüzden firmalarla görüşmeye gidildiğinde yaptırılacak prefabrik konutta kullanılacak malzeme kalitesinin belirlenerek fiyat araştırması yapılması daha iyi olacaktır. Ayrıca işçiliğe özen gösteren firmaların seçilmesi de daha sonra herhangi bir problem yaşanmaması açısından iyi olacaktır. Referansları sağlam, malzeme kalitesi yüksek firmaların seçilmesi sahip olacağınız prefabrik konutların daha sağlam olması açısından çok önemlidir.

Kısacası prefabrik konutların fiyatlarını belirleyen unsurlar; konutların kaç katlı tercih edildiği; yapıda kullanılan oda, banyo, balkon sayısı; malzeme kalitesi; prefabrik konutun yapılacağı arazinin iklim ve arazi koşulları; ısı ve yalıtım malzemeleri prefabrik yapıların fiyatlarını doğrudan etkileyen unsurlardır.

Prefabrik ev fiyatları İzmir için daha detaylı ve isteğinize özel bir prefabrik yapının tam olarak fiyatını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.